Fibryna / Osocze
Fibryna bogatopłytkowa co to jest?
Fibryna bogatopłytkowa to pojęcie, które być może słyszałeś wcześniej. Dzisiaj opowiem Ci czym jest fibryna . Ale najpierw ustalmy skąd pochodzi, bo to bardzo ważne dla zrozumienia jej korzyści.
Otóż fibryna pochodzi z …Twojej krwi. W tym czerwonym płynie jest cała masa różnych substancji i składników, które spełniają różne funkcje, trafiając do każdego miejsca w Twoim organizmie.
Do składników krwi należą m.in. płytki krwi z czynnikami wzrostu. To „dobre” składniki w kontekście zachowania młodości organizmu. Nowoczesna medycyna estetyczna nauczyła się to wykorzystywać.
Dzięki specjalnym przyrządom – wirówkom – umiemy oddzielić z krwi te „dobre” składniki. A później możemy podać je tam, gdzie jest największa potrzeba.
Fibryna doskonale radzi sobie z bliznami i zmarszczkami. Fibryna bogatopłytkowa pod oczy to także świetny pomysł. Co ważniejsze, dzieje się to w 100% naturalnie. Inaczej mówiąc, leczysz się tym, co pochodzi od Ciebie. Dlatego ryzyko powikłań, alergii czy skutków ubocznych jest absolutnie minimalne.
Osocze vs. fibryna
Fibryna bardzo często jest mylona z osoczem bogatopłytkowym. To dlatego, że oba te preparaty pochodzą z krwii i mają dość podobne zadania. Jednak mimo to między fibryną bogatopłytkową a osoczem są istotne różnice, o których teraz Wam opowiem.
Wyobraź sobie, że osocze to herbata Lipton. W tym przykładzie fibryna to… esencja takiej herbaty 🙂 . Czyli jest jej mniej, ale jest znacznie bardziej skoncentrowana i gęstsza.
Ta różnica między fibryną i osoczem powoduje, że preparaty te działają inaczej. Osocze stymuluje skórę do produkcji kolagenu, wspiera budowę naskórka i wspiera syntezę DNA. Fibryna robi to samo, ale mocniej i wolniej.
Ze względu na swoją gęstość, fibryna działa dłużej w czasie. Korzyści płynące z jej podania trwają kilka tygodni dłużej niż w przypadku takiego samego zabiegu z osoczem. Jednak ta cecha ma także swoją cenę.
Minusem fibryny bogatopłytkowej w porównaniu do osocza jest mniejsza jej ilość. Z jednej „porcji” krwi uzyskamy ok. 5ml osocza bogatopłytkowego albo 2ml fibryny. Z tego powodu fibryny nie zastosujemy w leczeniu łysienia albo na dużym obszarze skóry, np. na dekolcie. To dlatego, że będziemy mieli za mało preparatu do podania.
Problemy estetyczne Pacjentów są jednak różne, a wszędzie tam gdzie fibrynę możemy podać, to z pewnością warto to rozważyć.
Fibryna jest najlepsza w poprawianiu kondycji skóry w konkretnych miejscach. Doskonałym tego przykładem są blizny po trądziku na twarzy. W przypadku tego problemu fibryna podana w blizny wzmocni i pozwoli odbudować skórę w zniszczonych miejscach.
Fibryna bogatopłytkowa efekty jakie daje fibryna to m.in.:
* Poprawia jakość skóry
* Stymuluję skórę do naturalnej produkcji kolagenu
* Pomaga w gojeniu blizn
* Wspiera migrowanie komórek macierzystych do miejsca podania
* Poprawia mikrokrążenie
Jednym słowem – tam, gdzie podana jest fibryna a możemy liczyć na mnóstwo korzyści. Z pewnością dlatego fibryna bogatopłytkowa opinie ma BARDZO dobre. Jest jednak pewien haczyk.
Chodzi o to, że fibryna to NIE jest zabieg, który da Ci efekt WOW i metamorfozę rodem z pierwszych stron czasopism. Nie jest tak, że po zabiegu z gabinetu wyjdziesz piękniejszy.
Ponieważ starzenie się skóry to proces, który zajął u Ciebie długie lata, to nie powinniśmy oczekiwać że odwrócenie go zajmie minuty. Fibryna pomaga w ten sposób, że pierwsze efekty są zauważalne po kilku tygodniach. Co więcej, zabieg powinno się powtórzyć minimum 3 razy. Wszystko po to żeby proces wspierania skóry do naturalnej odbudowy trwał jak najdłużej.
Dlatego fibryna jest zabiegiem dla cierpliwych. Ale uwierzcie mi – cierpliwi zostaną wynagrodzeni 🙂 .
Kiedy ten zabieg to NIE jest dobry pomysł?
Kiedy więc fibryna to NIE jest dobry pomysł? Wtedy, gdy jakość skóry pozostawia bardzo wiele do życzenia, w szczególności u osób starszych. W takich sytuacjach rozważałabym raczej biostymulatory (np. hydroksyapatyt wapnia, kwas polimlekowy) .
Inny przypadek: jeśli chcemy leczyć duże obszary (np. cała twarz, szyja, dekolt, włosy), to lepiej skorzystać z tych preparatów, których jest więcej. Na przykład osocza bogatopłytkowego, kolagenu albo właśnie biostymulatorów.
Fibryna bogatopłytkowa cena + podsumowanie
Cena zabiegu z fibryną to ok. 900pln za zabieg.
Przy założeniu wykonania trzech 2100 PLN zabiegów, cała terapia to koszt ok. .
Cena zabiegu z osocza 700pln za zabieg
Przy założeniu wykonania trzech 1500pln zabiegów, cała terapia to koszt ok. .
Fibryna w długim terminie daje bardzo dobre efekty. Łącząc to z naturalnością, brakiem możliwości uczuleń i minimalnym ryzykiem skutków ubocznych, jest to zabieg godny rozważenia wszędzie tam gdzie chcemy, żeby skóra Pacjenta była… lepsza.